Produkty z nadrukiem logo

Na większości naszych produktów mamy możliwość nadruku Twojego logo. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące nadruku logo.


Czy moje logo może być wielokolorowe?

Na dużej części naszych produktów mamy możliwość nadruku w kilku kolorach. Jednak nie każde logo jest możliwe do nadruku w wielu kolorach. Zuważ każda dodatkowa barwa nadruku to dodatkowy koszt.

Na następujących produktach mamy możliwość wielokolorowego nadruku:

  • Opakowania biżuteryjne
  • Opakowania składane
  • Torebki, XL

Wielokolorowy nadruk jest możliwy jeżeli kolory się nie łączą. Nadruk dwukolorowy to właściwie dwa nadruki; najpierw robiony jest jeden kolor, a następne kolejny.

Poniżej podajemy przykłady niektórych zapytań o możliwe nadruki:

Możliwy

Kolory się nie łączą, dlatego nadruk jest możliwy

Nie ma możliwości takiego nadruku

Nie ma możliwości takiego nadruku

Nie ma możliwości takiego nadruku.

Możliwe kolory nadruku

Oferujemy kilkanaście możliwych kolorów nadruku.

Kolory nadruku na czarnym tle

Złoty metaliczny
Srebrny metaliczny
Miedziany metaliczny
Czerwony metaliczny
Niebieski metaliczny
Różowy metaliczny
Fioletowy metaliczny
Pomarańczowy metal.
Miętowy metaliczny
Tłoczony bez połysku
Tłoczony z połyskiem
Biały
Czarny z połyskiem
Różowy
Limonkowy
Miętowy z połyskiem
Butelkowa zieleń
Zieleń trawiasta
Pomarańczowy
Szary
Brązowy z połyskiem
Granatowy
Czarny matowy
Niebieski matowy
Matowy róż
Żółty matowy
Bordowy

 

Kolory nadruku na białym tle

Złoty metaliczny
Srebrny metaliczny
Miedziany metaliczny
Czerwony metaliczny
Niebieski metaliczny
Różowy metaliczny
Fioletowy metaliczny
Pomarańczowy metal.
Miętowy metaliczny
Tłoczony bez połysku
Tłoczony z połyskiem
Biały
Czarny z połyskiem
Różowy
Limonkowy
Miętowy z połyskiem
Butelkowa zieleń
Zieleń trawiasta
Pomarańczowy
Szary
Brązowy z połyskiem
Granatowy
Czarny matowy
Niebieski matowy
Matowy róż
Perłowy róż *
Żółty matowy
Bordowy

* Jasne, delikatne kolory nie zawsze funkcjonują na ciemnych opakowaniach dlatego porłowy róż dostępny jest tylko na jasnych opakowaniach.

Co to jest matryca?

Matryca, to metalowa płytka z wzorem Twojego logo. Potrzebujemy oddzielną matrycę do każdego rozmiaru logo. Jeżeli na różnych produktach mamy wykonać logo w tym samym rozmiarze używamy ten samej matrycy .

Standardowa matryca kosztuje 125PLN za sztukę

Standardowe pieczątki clichè są bezpłatne przy Twoim pierwszym zamówieniu.

Pieczątki na ekspozytory i na torby plastikowe występują w wyższych cenach i nie są zawarte w ofercie wstępnej. Pamiętaj, że nasz zespół poinformuje Cię o dodatkowych kosztach przed złożeniem zamówienia.

Jaką techniką jest drukowane logo?

Metoda, którą robimy Twoje logo to metoda Hot Stamp. Rozgrzana metalowa matryca odciska folię w wybranym przez klienta kolorze. Logo jest delikatnie wciśnięte wopakowanie.

Metoda ta idealnie nadaje się do robienia nadruków w metalicznych kolorach. Niestety metoda ta ma kilka ograniczeń: bardzo malutkie element są trudne do nadruku, a także jeżeli logo ma dużą powierzchnię występuje ryzyko tworzenia pęcherzyków powietrza.

Masz wątpliwości czy Twoje logo nadaje się do nadruku, skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży nasi pracownicy mają duże doświadczenie z nadrukami I szybko są w stanie określić czy nadruk jest możliwy.

Jaki plik logo jest potrzebny?

Aby zapewnić wysoką jakość nadruku preferujemy logo w grafice wektorowej (AI lub EPS).

Nasi graficy potrafią jednak przekształcić inne rodzaje plików: JPG, PNG, TIFF, PSD, a także PDF czy Word, jeżeli tylko załączysz plik w wysokiej rozdzielczości nie powinniśmy mieć problemów z jego przekształceniem.

Jeśli nie otrzymamy pliku w grafice wektorowej z czcionką, której nasi graficy nie posiadają, poprosimy o przysłanie innego pliku, lub zmianę czcionki.

Co to jest plik wektorowy?

Grafika wektorowa – rodzaj grafiki komputerowej, w której obraz opisany jest za pomocą figur geometrycznych, umiejscowionych w matematycznie zdefiniowanym układzie współrzędnych.

Drugim z podstawowych typów grafiki komputerowej jest grafika rastrowa.
Przykład

Figura pokazuje różnice miedzy plikiem wektorowym (z lewej) i rastrowym (z prawej). W obu przypadkach jest pokazane koło. Po zbliżeniu widać, iż plik rastrowy składa się z malutkich pixeli. Powiększając plik wektorowy nie niszczymy kształtu figury.

Jakiej wielkości będzie moje logo?

Jeżeli klient nie wyraził innego życzenia, proponujemy wykonanie matryc w standardowych wymiarach: na małe opakowania np. na kolczyki czy pierścionki 28 x 25mm i matrycę na pozostałe produkty w rozmiarze 38 x 35mm.

Oczywiście jeśli klient ma takie życzenie możemy wykonać matryce w innych rozmiarach.

Gdzie zostanie umieszczone moje logo?

Dla większości opakowań jest kilka możliwości umieszczenia nadruku.

Standardowo logo jest umieszczane centralnie na wieczku opakowania, na niektórych opakowaniach logo jest umieszczane po wewnątrznej stronie wieczka. Zdjęcia produktów na naszej stronie pokazują stardardowe umiejscowienie nadruku. Jeżeli życzysz sobie inne umiejscowienie nadruku skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży i dowiedz się czy jest to możliwe.

Zauważ: Jeżeli logo ma być umiejscowione w innym miejscu niż centranie, matryca nie może być wykorzystana do opakowań w innych rozmiarach.

Czy moje logo może być umiejscowione inaczej niż centralnie?

Możemy nanieść logo np. Blisko dolnej krawędzi, czy też w rogu opakowania. Jednak mogą tu być różne ograniczenia np. co do wielkości nadruku, czy odległości od brzegu opakowania. Skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży , a poinformujemy Cię o możliwościach.

Zauważ: Jeżeli logo ma być umiejscowione w innym miejscu niż centranie, matryca nie może być wykorzystana do opakowań w innych rozmiarach.

Ile kosztuje nadruk?

W przypadku większości naszych opakowań nadruk logo jest już zawarty w cenie opakowania. Jednak pobieramy opłatę za nadruk na opakowaniach składanych, sakiewkach czy torebkach.

Koszt matryc jest jednorazowy. Matryce wykorzystujemy do kolejnych zamówień i tylko w przypadku zmiany rozmiaru czy wzoru logo zostanie naliczony koszt za nową matrycę.

Matryce XL Matryce do nadruku logo na torebkach plastikowych, ekspozytorach I niektórych torebkach reparacyjnych nie są objęte ofertą “ darmowe matryce do pierwszego zamówienia z nadrukiem”.

Proces realizacji

Po otrzymaniu pliku logo od klienta, nasz grafik przekształci go na potrzeby wykonania matrycy I przyślemy klientowi mail z wzorem logo do zatwierdzenia.
Po zatwierdzeniu wzoru przez klienta, matryce są zamawiane I zamówienie jest gotowe do wysyłki w 4 dni robocze.

Nie ma możliwości zamówienia matryc bez zatwierdzenia wzoru przez klienta.

Jeżeli nie posiadasz pliku w grafice wektorowej, nasi graficy mogą przekształcić posiadany plik we właściwy format; usługa ta kosztuje 125PLN netto.

Jakie matryce są potrzebne?

Do nadruku na opakowaniach, torebkach I sakiewkach możemy używać tych samych matryc, jeżeli tylko rozmiar matrycy pasuje do produktu.

Do nadruku na naklejkach, torebkach reparacyjnych, torebkach plastikowych czy ekspozytorach konieczny jest inny rodzaj matryc.

Na większości naszych produktów można umieszczać nadruki uzyskiwane za pomocą matryc, których używamy też do nanoszenia nadruków na pudełka. Jednak niektóre produkty wymagają zastosowania matryc specjalnych. Matryce specjalne są często przeznaczone do tylko jednego, konkretnego opakowania zamówionego przez klienta.

Jakie produkty wymagają zastosowania matryc specjalnych?
Przed realizacją zamówienia każdego z poniższych produktów oznaczonych logo klienta konieczne jest wykonanie matrycy specjalnej:

  • Torby plastikowe
  • Ekspozytory jubilerskie
  • Kasety jubilerskie

 

Ile kosztują takie matryce?
Matryc specjalnych nie uwzględniamy w naszej ofercie wstępnej. Koszt wykonania tego typu matrycy jest naliczany tylko raz i dodawany do ceny pierwszego zamówienia danego produktu. Podobnie jak matryce do nadruków na pudełkach te specjalne matryce przechowujemy do wykorzystania w ewentualnych przyszłych zamówieniach.

Torby plastikowe
Koszt matrycy nadruku na torbie plastikowej zależy od wielkości zamawianej torby.

Rozmiar torby Koszt matrycy Obszar nadruku
Mały (180 x 250 mm) 750 zł 100 x 150 mm
Średni (250 x 350 mm) 1012 zł 200 x 250 mm
Duży (350 x 450 mm) 1062 zł 300 x 350 mm

Jeśli obszar nadruku jest większy od wskazanych powyżej, koszt matrycy może być wyższy. Nadruk wielokolorowy wymaga wykonania oddzielnej matrycy dla każdego koloru.

Ekspozytory i kasety jubilerskie
Koszt matryc wymaganych do nanoszenia nadruków na ekspozytory i kasety jubilerskie jest niezależny od wielkości zamawianego ekspozytora i wynosi 80 euro za sztukę. Na jednej matrycy można zmieścić maksymalnie dwa logotypy o wielkości nie większej niż 50 x 25 mm. Jeśli obszar nadruku jest większy niż 50 x 25 mm, koszt matrycy może być wyższy.

Ile to trwa?

Twoje pierwsze zamówienie z nadrukiem jest wysyłane w 4 dni roboczych od zatwierdzenia wzoru logo. Oczywiście zakładając, że produkt jest dostępny.

Przewidywaną datę wysyłki znajdziesz na ostatecznym potwierdzeniu zamówienia.

ZATUJ Z NAMI 0