Polityka CSR i Zasady Westpack

Polityka CSR i Zasady Westpack

Odpowiedzialność

Westpack zawsze staje na przeciw największym wyzwaniom. Czynnie podejmujemy decyzje i dokonujemy zmian, jeśli na drodze pojawiają się problemy. Pomoc zawsze na czas, w rzeczy samej. Na przykład w zakresie rozwiązywania problemów/optymalizacji procesu zakupu i testów jakości. Jednak także w zakresie opieki nad pracownikami, organizacji i rekrutacji. W skrócie, CSR (ang. społeczna odpowiedzialność biznesu)

Wspólnota

Rozmiar naszej instytucji sprawia, że możemy postrzegać klienta jako wspólny projekt. Nie Twój klient, nie mój, ale nasz wspólny. Przez to cały zespół zna szczegóły Twojego indywidualnego przypadku. Tworzymy wspólnotę z naszymi klientami, chętnie zapraszamy ich do Chin, dzięki czemu nasza współpraca jest pewna i bezpieczna.

Jednak Westpack to także silna społeczność wewnątrz samej firmy. Szereg działań motywacyjnych i prospołecznych stworzył silne poczucie wspólnoty wśród pracowników firmy. Coś, co nasi klienci mogą wyczuć w formie fizycznej obecności i autentycznego zainteresowania ich indywidualnym biznesem.

 

Wiarygodność

Działania Westpack opierają się na zaufanym dialogu z klientem. Przejrzysta działalność firmy, uczciwy dialog i klarowne kalkulacje są podstawą wysokiej wiarygodności w negocjacjach z klientami i dostawcami Westpack. To jeden z powodów przemawiający za wybraniem naszych usług. Umowa nie jest umową dopóki wszystko nie zostanie zaakceptowane i wykonane w ustalony sposób. To jest wiarygodny kodeks postępowania, którego trzymamy się na każdym szczeblu działań w firmie.

Przedsiębiorczość

Westpack prowadzi działalność zgodnie z zasadą właściwej przedsiębiorczości. Zarówno w zakresie własnej działalności, ale także w imieniu naszych klientów. Umowa jest udana tylko wtedy, gdy jest korzystna dla obydwu stron. Jesteśmy dumni, że jesteśmy wartościową częścią łańcucha wartości dla naszych klientów i nic więcej nie jest istotne. Wierzymy, że długotrwałe relacje ożywiają biznes dla obydwu stron. I to właśnie jest wartość przedsiębiorczości dla Westpack.


Zasady Westpack

Jak potwierdzają wartości Westpack, CSR, odpowiedzialność i wiarygodność mają w naszej organizacji wysoki priorytet. Ponieważ polityka CSR jest decydującym aspektem dla wielu naszych partnerów, stanowi ona dla nas jeden ze szczególnych obszarów zainteresowania. W Chinach Westpack we współpracy z Bureau Veritas i chińskim oddziałem firmy wybrał wielu dostawców, którzy produkują opakowania z drewna, akrylu i plastiku - na ekspozytory, torby i pudełka.

Bureau Veritas jest nieocenionym towarzyszem firmy Westpack, dzięki któremu możemy bliżej się przyjrzeć warunkom biznesowym i produkcyjnym naszych wybranych dostawców, aby uzyskać wymagany wgląd we wszystkie istotne aspekty - nie tylko dotyczące produkcji, ale także tych nieco bardziej wrażliwych, odnoszących się do warunków pracy. Westpack posiada pracowników audytowanych SA 8000, którzy przeprowadzają audyty CSR w ścisłej współpracy z Bureau Veritas, dzięki czemu Westpack jest odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów w zakresie wykorzystania surowców, zrównoważonego rozwoju, warunków pracy, polityki dot. pracy nieletnich, nadpłat, nadgodzin itp.

Prowadzenie działalności w sposób etyczny w Azji wymaga staranności i rozwagi, które nie są konieczne w Europie, gdzie znajduje się większość naszych klientów. Zgodnie z podstawowymi wartościami Westpack dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić trwały wpływ na kraje, w których działamy.

Westpack jest pełnoprawnym członkiem amfori, co daje dostęp do platformy BSCI. Platforma jest znana ze swojej przejrzystości w procesach monitorowania. Kolejną kluczową zaletą jest Akademia amfori, która zapewnia swoim członkom szkolenia i e-learning oraz pozwala pracownikom Westpack w Azji poszerzyć swoją wiedzę i pozostać na bieżąco z CSR. Pracownicy naszych dostawców uzyskują również dostęp do Akademii amfori, która jeszcze bardziej wzmocni łańcuch wartości Westpack. Choć zmieniamy platformę audytorską, będziemy kontynuować ścisłą współpracę z Bureau Veritas, który będzie przeprowadzał dla nas audyty BSCI. Bureau Veritas pomaga nam w audycie fabryk od 2014 roku.

Współpracujemy tylko z dostawcami, którzy podpisali i przestrzegają naszego Kodeksu Postępowania, zainspirowanego SA 8000, a następnie podpisujemy umowę o 100% zgodności z naszymi wytycznymi i intencjami, zgodnie z:

  • SA 8000
  • Certyfikatem FSC®
  • Regulacjami EUTR (gdzie Westpack posiada licencję do działalności)
  • Reach (SVHC)

FSC® jest oznaczeniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. www.fsc.org. Numer naszej licencji FSC to: FSC®C112509.


Raport ESG Westpack

Przeczytaj więcej o inicjatywach CSR, które już podjęliśmy i jakie planujemy podjąć w naszym corocznym raporcie CSR. Naszą podstawową działalnością są zasoby ludzkie i środowisko.

Westpack CSR 2019
Westpack CSR 2019 (14.24 MB)
Westpack CSR 2020
Westpack ESG 2021
Westpack ESG 2021 (8.07 MB)
Westpack ESG 2022
Westpack ESG 2022 (4.74 MB)
Westpack ESG 2023
Westpack ESG 2023 (12.89 MB)

 

Dokumenty Westpack

Dowiedz się więcej o EUTR, REACH oraz Kodeksie Postępowania Westpack

Westpack EUTR
Westpack EUTR (479.99 kB)
Westpack REACH
Westpack REACH (329.06 kB)
Westpack Code of Conduct
ZATUJ Z NAMI 0