Dzięki tym 7 wskazówkom zwiększ zużycie opakowań

This entry was posted 5 lipca 2023

Ograniczaj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi. Prawdopodobnie znasz trzy „R”. Ale jak wprowadzić te zasady w życie? Opakowania nie współgrają ze zrównoważonym rozwojem, ale możesz wiele zrobić, aby zmniejszyć zużycie opakowań. Zebraliśmy siedem wskazówek, ale wierzymy, że możesz wykorzystać je jako punkt wyjścia do wymyślenia kolejnych!


ZREDUKUJ

Zmniejszenie liczby potrzebnych opakowań wysyłkowych lub opakowań jubilerskich może być trudne, ale dostosowując rozmiary do swoich potrzeb, pomagasz zmniejszyć zużycie materiałów.

1 Zmniejsz ilość marnowanej przestrzeni

Bez względu na to, jakiego rodzaju opakowania używasz, zawsze pozostanie trochę powietrza. Chyba że pakujesz próżniowo swoją biżuterię. Unikaj nadmiaru powietrza w opakowaniu, wybierając odpowiednie rozmiary. Jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc, jeśli potrzebujesz pomocy.

Zobacz pełną ofertę pudełek i kopert wysyłkowych >

2 Zmniejszenie rozmiaru

Wybierz opakowania na biżuterię, które najlepiej pasują do rozmiaru Twojej biżuterii i zmniejsz zużycie materiałów. Wiele pudełek na biżuterię Westpack ma wielofunkcyjne wkładki. Oznacza to, że mogą być używane do łańcuszków z wisiorkami, kolczyków, a nawet zestawów biżuterii. Chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednie opakowania jubilerskie i z przyjemnością wyślemy bezpłatną próbkę.


UŻYJ PONOWNIE

Kiedy produkt jest poddawany recyklingowi w swojej oryginalnej formie (pudełko jak pudełko), zapewnia dobrą karmę środowiskową. Oznacza to, że do wyprodukowania i przetransportowania jest o jeden produkt mniej. Oto kilka sugestii dotyczących recyklingu produktów Westpack:

3 Użyj wypełnienia pustych przestrzeni do pakowania prezentów.

Gdy następnym razem otrzymasz przesyłkę od Westpack, pamiętaj, że użyliśmy brązowego papieru pakowego jako wypełnienia pustych przestrzeni. Ten papier świetnie nadaje się do pakowania prezentów. Kręcone, szorstkie wykończenie nadaje idealne, trzeszczące wrażenie materiału pochodzącego z recyklingu. Spróbuj.

Potrzebujesz wypełniacza pustych przestrzeni dla własnych przesyłek? Zobacz materiały wysyłkowe z naszej oferty eco >

4 Opakowanie na prezent bez użycia taśmy

Nie zrozum nas źle; nie mamy nic przeciwko taśmie (i nie sądzimy, aby taśma miała do nas pretensje). Czasami jednak warto zastanowić się dwa razy, zanim sięgniesz po dozownik taśmy. Jeśli możesz uniknąć używania taśmy do pakowania prezentów, dajesz swoim klientom możliwość ponownego wykorzystania papieru do pakowania. Zamiast taśmy możesz użyć satynowej wstążki lub wstążki z włókna drzewnego, które można łatwo rozwiązać i ponownie użyć. Koniec. I koniec…

Zobacz pełną ofertę materiałów opakowaniowych z naszej oferty ECO>

5 Zachęcaj do recyklingu

Uważamy, że większość ludzi chciałaby poddać opakowania recyklingowi. Pytanie jest proste: Jak? Tutaj możesz udzielić swoim klientom dobrych rad. Przekaż swoje pomysły, umieszczając je wewnątrz pudełek wysyłkowych. Możesz również dołączyć małą kartkę.

Pomysły na rozpakowywanie doświadczeń z wiadomością>


RECYKLING

Dużą rolę odgrywają opcje wycofania z użytku produktów opakowaniowych. Gdy Twoje opakowanie może zostać poddane recyklingowi, oszczędza się produkcję i zużycie pierwotnych surowców.

6 Unikaj mieszanych materiałów

Opakowanie złożone z kilku warstw materiału traci zdolność do recyklingu. Możesz zatem ułatwić swoim klientom sortowanie opakowań do recyklingu, jeśli wybierzesz opakowanie, które składa się z jednego rodzaju materiału; np. plastik lub karton.

7 Wybierz materiały nadające się do recyklingu lub odnawialne

Drewno, bawełna i len to dobre przykłady materiałów odnawialnych i nadających się do recyklingu. Jeśli wybierasz produkty certyfikowane, takie jak FSC®, wiesz, że łańcuch dostaw jest dobrze zarządzany.


Dlaczego produkty z certyfikatem FSC® to dobry wybór?

Znak FSC jest Twoją gwarancją, że użyty materiał pochodzi z lasu FSC, w którym nie ścina się więcej drewna, niż jest on w stanie odtworzyć. Oznacza to również, że życie zwierzęce i roślinne w przedmiotowych lasach jest chronione, podobnie jak pracownicy leśny są przeszkoleni, posiadają odpowiedni sprzęt ochronny i otrzymują godziwe wynagrodzenie.

Wszystkie certyfikaty FSC na całym świecie opierają się na tych samych podstawowych zasadach. Innymi słowy, kupując produkt z logo FSC, wiesz, co otrzymujesz - niezależnie od tego, czy jest on z Danii, czy z Boliwii.

Użyj etykiety ECO-Friendly jako przewodnika

ECO jest marką własną Westpack i służy jako przewodnik dla naszych klientów.

Produkt może uzyskać znak ECO na podstawie kilku względów środowiskowych. Etykieta jest przyznawana produktom wykonanym z surowców posiadających certyfikat FSC®, Fairtrade®, organicznych lub pochodzących z recyklingu - przeczytaj więcej o ECO tutaj.

Użyj etykiety ECO jako punktu odniesienia dla produktów, które są lepszą alternatywą dla produktów wytwarzanych tradycyjnie. Na każdym produkcie możesz zobaczyć, jakie względy środowiskowe zostały podjęte, i zdecydować, czy są one odpowiednie dla Twojej marki.


FSC® to znak odpowiedzialnego leśnictwa. www.fsc.org. Nasz numer licencji FSC to FSC®C112509.

Publikowane w: Inspiracje i porady, ECO
Podobał Ci się wyszukany post?
0
0