ECO - wybór przyjazny środowisku

This entry was posted 5 kwietnia 2019

Dostajemy ogromną ilość pozytywnych komentarzy na temat produktów przyjaznym środowisku. Nazywamy te produkty "ECO", co to oznacza dowiesz się tutaj:

ECO jest znaczkiem firmy Westpack. Dany produkt może zostać oznaczony jako produkt ECO jeżeli jest przyjazny środowisku. Produkty ECO to produkty wykonane z materiałów, które posiadają certyfikat FSC®, Fairtrade®, lub materiał jest ekologiczny albo pochodzący z recyklingu.

Znaczek ECO jest umieszczony w widocznym miejscu na naszych produktach, ponieważ uważamy że jest to ważny sygnał, który możesz łatwo przekazać swoim klientom.

Na naszej stronie znadziesz produkty które mają naniesiony znaczek ECO na zdjęciach, ale nie ma go na produktach. Taka sytuacja występuje np. przy papierach do pakowania prezentów, które są wykonane z certyfikowanego papieru FSC® lub recyklingu. Opakowania Plano A, Plano 100 i Cairo są wykonane z Papieru posiadającego certyfikat FSC®, ale nie mają znaczka ECO na opakowaniu

Dlatego opakowanie składane nie mają znaczka ECO >
Zobacz wszystkie nasze produkty Eco >


FSC® oznacza Forest Stewardship Council® i jest międzynarodowym systemem certyfikacji gospodarki leśnej i produktów drzewnych i papierniczych.

Certyfikat FSC jest Twoją gwarancją na to, że produkty są wykonane z materiałów pochodzących z lasów FSC. W takich lasach nie wycina się więcej drzew niż las jest w stanie reprodukować. Dzięki czemu chronione są i fauna i flora, a także pracownicy leśni mają zapewnione dobre warunki pracy i płacy.

Wszystkie FSC certyfikowane produkty z całego świata spełniają te same wymogi. Gdy kupujesz produkt z certyfikatem FSC® - wiesz co kupujesz i nie ma znaczenia czy pochodzi on z Polski, Danii czy Boliwii.

Wśród naszych najlepiej się sprzedających się produktów FSC® znajdziesz opakowania biżuteryjne Boston Eco i Frankfurt Eco. Te dwie serie opakowań mają nadrukowany znaczek FSC i numer licencji pod gąbką.

Zobacz wszystkie produkty FSC >
Dowiedz się więcej o FSC >


Fairtrade® jest międzynarodową organizacją pracującą nad zapewnieniem rolnikom i pracownikom w najbiedniejszych krajach świata lepsze warunki pracy i płacy, Jednocześnie są stawiane wymagania aby uprawy były prowadzone w sposób jaknajbardziej przyjazny środowisku.

Dzięki niezapowiedzianym i zapowiedzianym kontrolom na bieżąco sprawdzane są standardy produkcji. Jednocześnie certyfikowani przedsiębiorcy są zobowiązani przestrzegać wytycznych określonych przez Fairtrade warunki handlu.

W roku 2018 firma Westpack zaprezentowała nasz pierwszy produkt z certyfikatem Fairtrade - woreczek na biżuterię wykonany z ekologicznej bawełny. Logo Fairtrade na tym woreczku jest umieszczone w widocznym miejscu, dzięki czemu łatwo sygnalizujesz Twój stosunek do środowiska.

Zobacz produkty Fairtrade >
Dowiedz się więcej o Fairtrade >


„Z” Recyklingu VS „Do” Recyklingu Często jesteśmy pytani o to jaka jest różnica między produktami nadającymi się do recyklingu a produktami wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu.

Fakt, że produkt nadaje się do recyklingu, jest warunkiem wstępnym dla jego późniejszego recyklingu. Innymi słowy: materiał, z którego stworzony został produkt, może zostać poddany procesowi recyklingu. Jest to bardzo prawdopodobne, że produkt - po jego wcześniejszym prawidłowym wyrzuceniu - przyczyni się do powstania nowych produktów.

To, że produkt jest poddawany recyklingowi oznacza, że jest on (częściowo) wykonany z istniejących już wcześniej produktów. Inaczej mówiąc: Materiał, z którego składa się produkt, kiedyś istniał jako część innych produktów.

W ten sposób dwa terminy „poddany recyklingowi” i „nadający się do recyklingu” są ze sobą ściśle powiązane. Jest to jedynie określenie konkretnego cyklu funkcjonowania produktu, z którym obecnie mamy do czynienia.


Chcesz wiedzieć więcej o stosuku Westpack do środowiska?
Znajdź wszystkie szczegóły w naszym raporcie CSR >

Numer naszej licencji FSC to: FSC®C112509


Publikowane w: ECO
Podobał Ci się wyszukany post?
0
0
ZATUJ Z NAMI 0