Nowość: opakowania na biżuterię z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu

This entry was posted 13 listopada 2019

Seria produktów ECO Westpack oferuje naszym klientom przyjazną dla środowiska alternatywę dla niektórych z naszych najpopularniejszych opakowań na biżuterię. W tym roku wprowadzamy zupełnie nową koncepcję: Opakowania na biżuterię z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. W tym wpisie na blogu możesz dowiedzieć się więcej na temat recyklingu plastiku, pudełek na biżuterię oraz tego, czym różnią się one od tradycyjnych pudełek plastikowych.

Czym jest tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu?

Ponieważ tworzywa sztuczne nie ulegają biodegradacji, recykling tworzyw sztucznych jest niezbędny w ramach globalnych wysiłków na rzecz zmniejszenia ilości odpadów plastiku w środowisku naturalnym. Henrik Jensen, specjalista ds. tworzyw sztucznych w Westpack, jest odpowiedzialny za opracowanie tego nowego plastikowego pudełka. Wyjaśnia, jak działa proces recyklingu: 'Recykling tworzyw sztucznych odnosi się do procesu odzyskiwania odpadów lub złomu tworzyw sztucznych i recyklingu ich w użyteczny produkt.'

Jensen mówi o tym plastiku: 'Do produkcji nowych, przyjaznych dla środowiska plastikowych opakowań na biżuterię używamy polistyrenu poddanego recyklingowi (HIPS).' Tworzywo sztuczne HIPS jest twardym tworzywem sztucznym, które jest często wykorzystywane do produkcji zabawek, telewizorów, urządzeń itp.

Proces recyklingu wyjaśnia.Jensen kontynuuje: 'odpady HIPS są zbierane z produkcji przemysłowej i rozdrabniane na małe kawałki (1). Te małe kawałki są czyszczone (2), topione i przetwarzane na drobne granulki (3). Te mogą być używane do tworzenia nowych pudełek na biżuterię.'


Opakowania Torino

Pudełko na biżuterię Torino to jedno z najlepiej sprzedających się od lat pudełek na biżuterię. Do naszej oferty dodaliśmy nową, przyjazną dla środowiska wersję wykonaną z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu: Torino Eco. Oprócz tego, że są bardziej przyjazne dla środowiska, są te opakowania prawie identyczne z standardowymi opakowaniami Torino: matowe pudełko plastikowe z ramką w kolorze złotym lub srebrnym.

Zobacz opakowania Torino tutaj >>>Opakowania Seville

Seria Seville jest w naszej ofercie od wielu lat. To popularne opakowanie na biżuterię jest teraz dostępne również w wersji przyjaznej dla środowiska. Wersja z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu jest prawie nie do odróżnienia od oryginalnego opakowania. Matowe czarne opakowania o zaokrąglonych krawędziach wypełnione są bawełnianą watką jubilerską.

Zobacz opakowania Seville tutaj >>>


Czym się różnią?

Chociaż plastikowe pudełka na biżuterię pochodzące z recyklingu są podobne do oryginalnego opakowania, można zauważyć małe różnice. Wyjaśnia to Henrik Jensen: 'Recyklowane tworzywo sztuczne jest nieco mniej intensywnie czarne niż konwencjonalne czarne plastikowe pudełka. Różnica jest subtelna, ale zauważalna, po dokładnym przyjrzeniu się.'

Wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych pochodzące z recyklingu są oznaczane znaczkiem ECO (produkt przyjazny środowisku Westpack) i symbolem wskazującym, że opakowanie jest wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu. Pokaże to twoim klientom, iż nie jesteś obojętny w sprawach ochrony środowiska.
Przyjazne dla środowiska opakowania kartonowe

Oprócz przyjaznych dla środowiska plastikowych pudełek, Westpack posiada szereg przyjaznych dla środowiska pudełek na biżuterię wykonanych z trwałej tektury.

Opakowania na biżuterię ECO znajdziesz tutaj
Dowiedz się więcej o koncepcji Westpack ECO

Publikowane w: ECO, Pakowanie biżuterii
Podobał Ci się wyszukany post?
0
0
ZATUJ Z NAMI 0