Chronologia wydarzeń

Chronologia wydarzeń

Nie od razu Rzym zbudowano. Podobnie jak i Westpack. Właściwie, wciąż tworzymy historię firmy każdego dnia. Jeśli jednak szukasz skróconej wersji historii dziejów Westpack, dotarłeś do odpowiedniego miejsca. Dokładnie tak jak w przypadku każdej innej wspaniałej historii, zaczniemy od samego początku...

 • Późne lata 30.

  Późne lata 30.:

  Valdemar Mogensen zakłada Holstebro Papæskefabrik (firmę obecnie znaną jako „Holstebro Kartonnage”). Tutaj Valdemar opracowuje opakowania dla lokalnych firm w zachodniej Jutlandii - na przykład pudełka na truskawki.
 • Późne lata 40.

  Późne lata 40.:

  Christen Peter Mogensen (syn Valdemara Mogensena) dołącza do Holstebro Papæskefabrik. W wolnym czasie wraz z żoną Ingą na strychu Holstebro Papæskefabrik rozpoczyna produkcję tekturowych lampek imprezowych - dość popularnej wówczas rzeczy.
 • Wczesne lata 50.

  Wczesne lata 50.:

  W pewnym momencie, C.P. Mogensen otrzymuje wiadomość od lokalnego sprzedawcy O.K. Jensena. Poleca Mogensenowi uruchomienie produkcji opakowań dla przemysłu zegarmistrzowskiego i jubilerskiego. Morgensen śmiało idzie za radą.
 • 1953

  1953:

  Pierwotnie jednoosobowa firma Westpap została założona przez Christena Petera Mogensena 18 czerwca 1953 roku. Początkowo produkcja mieści się na strychu Holstebro Papæskefabrik.
 • Lata 50.

  Lata 50.:

  W pierwszych latach Westpap produkuje wyłącznie opakowania na srebrne sztućce i biżuterię. Cała produkcja odbywa się ręcznie. W pewnym momencie strych okazuje się zbyt ciasny i obok Holstebro Papæskefabrik powstają nowe budynki.
  Roczne obroty stale rosną, a firmie przybywa coraz więcej budynków. Jednak w pewnym momencie płynność rynku staje się zbyt niska, a rodzina Mogensen jest zmuszona sprzedać swój dom i wprowadzić się do biurowców.
 • Późne lata 60.

  Późne lata 60.:

  Valdemar Mogensen umiera, a Holstebro Papæskefabrik zostaje sprzedany na aukcji - C.P. Mogensen nie jest zainteresowany kupnem. Tymczasem Bent Skou Mogensen (syn C.P. Mogensena) dołącza do Westpap.
  Pod koniec lat 60. przemysł opakowań biżuterii staje się bardziej konkurencyjny. Prowadzi to do zmiany strategii firmy: Westpap zaczyna wytwarzać podstawowe opakowania dla innych gałęzi przemysłu (na przykład co tydzień produkuje ponad 600 000 pudełek na śruby).
  Później okazuje się, że jest to zła strategia, gdyż nadwyżka mocy produkcyjnych w późnych latach 60. i wczesnych 70. prowadzi ceny do spadku.
  Podobna sytuacja miała miejsce w wielu innych firmach tekstylnych w całej Jutlandii, gdy Chiny zdobyły ważne udziały na rynku. Ale zamiast zniknąć z rynku lub przenieść całą produkcję, Westpack dokonał zmian w czasie w automatycznej produkcji tworzyw sztucznych i montażu.
 • Lata 70.

  Lata 70. :

  Westpap po raz kolejny zmienia strategię: celem jest specjalizacja w opakowaniach na biżuterię i zegarki.
  Projektant/architekt Acton Bjørn (najbardziej znany z designu Margrethe Bowl) opracowuje szereg współczesnych plastikowych pudełek dla Westpap.
  Obroty zaczynają rosnąć, ponieważ Westpap eksportuje coraz więcej produktów.
 • 1976

  1976:

  Bent Skou Mogensen zostaje dyrektorem nowej firmy Westpap I/S. To powoduje zmianę pierwszego pokolenia w firmie.
  Organizacja jest prowadzona zgodnie z czterema głównymi wartościami: Odpowiedzialność, Niezawodność, Świadomość Społeczna i Przedsiębiorczość. Ta reklama z końca lat 70. jest świetnym przykładem ostatniej ze wspomnianych wartości.
  „Uśmiechnięty, przyjazny i chętny do pomocy - taka jest reakcja, którą otrzymujesz, dzwoniąc do Westpap w celu złożenia zamówienia lub uzyskania jakichkolwiek informacji” - czytamy w reklamie.
  Do dziś dnia Westpack dąży do ulepszeń w oparciu o konstruktywny dialog z naszymi klientami.
 • Wczesne lata 80.

  Wczesne lata 80.:

  Rozwój Westpap szybko nabiera tempa i staje się spółką akcyjną (A/S) pod nową nazwą Westpack. Ma to na celu zwiększenie atrakcyjności na arenie międzynarodowej. Następuje nawiązanie ważnej relacji biznesowej z Talbots Group w Wielkiej Brytanii.
  W tym miejscu należy podkreślić, jak integralną częścią działu sprzedaży była Anna Marie (żona Benta Skou Mogensena). Była ona niebywale ważną postacią w Westpack, będąc odpowiedzialna za wszystko, co dotyczyło zakupu i sprzedaży.
  Gdy Westpack osiągnął 70%-owy udział na rynku w Danii i Szwecji, była to w dużej mierze zasługa Anny Marie. Nawiązała ona również relacje biznesowe z kluczowymi klientami w Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Anna Marie była bardzo pracowita i lubiana przez klientów, a także pracowników Westpack.
  W 1983 roku zostaje wprowadzone klasyczne opakowanie na biżuterię Bombay. Pudełka mają powłokę ze sztucznej skóry, luksusowe aksamitne wstawki i złote oprzyrządowanie na wieczku.
 • 1986

  1986:

  Wprowadzenie serii opakowań na biżuterię Torino. Plastikowe pudełko ma piankową wkładkę w wieczku i na podstawie, a także elegancką złotą linię na wieczku. Ten ponadczasowy klasyk jest od zawsze podstawą w naszej ofercie.
  Chociaż wielu naszych klientów w dzisiejszych czasach wymaga opakowań tekturowych, seria Torino jest nadal bardzo popularna w Skandynawii - a zwłaszcza w Danii.
 • 1989

  1989:

  Wprowadzenie klasycznych opakowań Seville. Jest to również rok, w którym Westpack wprowadza coroczny podział zysków. Pod koniec lat 80. maszyny do formowania tworzyw sztucznych na linii produkcyjnej Westpack produkowały co godzinę tysiące opakowań Torino i Seville.
 • 1992

  1992:

  Westpack cieszy się dużym powodzeniem na początku lat 90-tych i wprowadza coroczny podział zysków dla wszystkich pełnoetatowych pracowników.
  Czasami jednak sytuacja biznesowa jest niepewna, ponieważ o popycie decyduje kilku bardzo dużych klientów.
  W 1992 roku zostaje wprowadzona seria opakowań na biżuterię Verona. Wykonane są z błyszczącego czarnego plastiku, który zawiera maleńkie, mieniące się drobinki, które wyglądają jak złoty pył.
  „Odpady z tworzyw sztucznych są ponownie wykorzystywane”, głosi nagłówek tego artykułu z prasy z lat 90. W latach 90. narasta dyskusja na temat plastiku. W związku z tym Westpack chce przekazywać pozytywne historie o recyklingu i inicjatywach ekologicznych.
  Westpack nigdy nie bał się próbować nowych rzeczy - przez całą swoją historię eksperymentowaliśmy z różnymi materiałami i sposobami produkcji.
 • 1994

  1994:

  „Możesz zadzwonić na nasz nowy telefon otwarty dla zamówień i zamawiać przez fax za darmo”, czytamy w katalogach Westpack z połowy lat 90.
  To, oczywiście, miało miejsce wiele lat przed powstaniem zakupów internetowych. W latach 90. katalogi produktów są kluczowe dla strategii biznesowej Westpack i kosztuje to wiele pracy, aby były one jak najbardziej klarowne i bogate w informacje. „Darmowy fax dla zamówień jest czynny 24 godziny na dobę - także w weekendy” - widzimy dodatkowy tekst katalogu.
  W 1994 roku wprowadzono serię opakowań na biżuterię Rio. Są one wykonane z nadającego się do recyklingu błyszczącego plastiku z subtelnym efektem brokatu i szybko zyskują na popularności.
 • 1996

  1996:

  Niegdyś tak popularne plastikowe opakowania na biżuterię powoli wychodzą z mody, ponieważ program na rzecz ochrony ekologii stale rośnie. Karton i papier mają mniej negatywny wpływ na środowisko. Dlatego w branży jubilerskiej istnieje zapotrzebowanie na opakowania tekturowe.
  W odpowiedzi Westpack w 1996 roku wprowadza pudełka kartonowe powlekane papierem. Ale opcje są ograniczone: możesz wybrać kolor czarny lub niebieski.
 • Późne lata 90

  Późne lata 90:

  Mimo że plastikowe opakowania stopniowo stają się coraz mniej popularne, nadal stanowią podstawę produkcji Westpack pod koniec lat 90. XX wieku, gdzie każdego dnia produkuje się ponad 100 000 plastikowych pudełek.
  Kiedy więksi klienci odwiedzają Westpack, mogą sprawdzić opakowanie w stale rozwijającym się showroomie firmy. Te bezpośrednie spotkania (a także targi) są ważne dla nawiązywania relacji biznesowych. Ponad 20 lat później niektórzy złotnicy nadal dzwonią do nas z tym samym zamówieniem, co pod koniec lat 90.
 • 2000

  2000:

  Westpack chce być w stanie dostarczać pudełka kartonowe, których wymaga branża. Dlatego firma podejmuje się zakupu maszyn Emmerci - te włoskie maszyny mogą automatycznie tworzyć sztywne kartonowe pudełka. Obecnie jedna osoba może wyprodukować 2000 opakowań na godzinę.
  Ole i Søren Mogensen (synowie Benta Skou Mogensena) zarządzają Westpack od początku 2000 roku, a Bent zaczyna bardziej koncentrować się na właściwej pracy.
 • 2001

  2001:

  Westpack rozpoczyna proces przeprowadzki do nowej siedziby (Sletten w Holstebro).
  Seria opakowań na biżuterię Montreal pojawia się w ofercie. To kontynuacja luksusowej linii produktów, która rozpoczęła się wraz z serią Bombay w 1983 roku.
 • 2002

  2002:

  Westpack przedstawia serię kartonowych pudełek Boston. Opakowania są wykonane ze stylowego, matowego papieru pakowego, a ich design emanuje skandynawską prostotą. Z czasem stanie się on jednym z najlepiej sprzedających się produktów Westpack - niebawem zostają wprowadzone nowe warianty projektu.
 • 2004

  2004:

  Westpack od lat kupuje produkty od dostawców w Tajlandii, a od tego momentu ustanowione zostaje także przedstawicielstwo w Shenzhen (Chiny). Westpack jest świadkiem zmiany drugiej generacji, gdy Ole i Søren Mogensen przejmują firmę od Benta Mogensena - jest to proces, który potrwa do 2007 roku.
 • 2007

  2007:

  W drugiej połowie XXI wieku możliwe staje się składanie zamówień online „jako uzupełnienie naszych katalogów”, jak mówi niniejszy tekst katalogu z 2007 roku. Targi i drukowane katalogi są nadal wyjątkowo istotne, ale zakupy online zyskują na znaczeniu; w 2010 roku wystartuje ten proces w sposób, który przewidziała tylko garstka ludzi.
  W 2007 roku zostaje wprowadzone ekskluzywne opakowanie na biżuterię Berlin.
 • Nowe Millenium - 2000

  Nowe Millenium - 2000:

  Światowy kryzys finansowy od połowy 2007 roku do początku 2009 roku nie wpływa na Westpack w bardzo znaczący sposób.
  W latach po światowym kryzysie finansowym Westpack zdobywa ważne udziały na rynku i powoli staje się jedną z największych firm produkujących opakowania w Europie.
 • Początki 2010

  Początki 2010:

  Ole Mogensen decyduje się opuścić firmę i zostaje zastąpiony przez Morten Dalsgaard. Morten przynosi ze sobą wiele nowych pomysłów, a Westpack cieszy się jeszcze większym powodzeniem w kolejnej dekadzie.
  E-mail marketing staje się coraz ważniejszy w branży, a na początku 2010 roku Westpack ustanawia strategię komunikacji e-mail. Duży nacisk kładzie się na zakupy internetowe.
 • 2014

  2014:

  Amsterdam - pierwsza seria pocztowych opakowań na biżuterię Westpack zostaje wprowadzona na rynek. Szybko zyskuje na popularności, ponieważ umożliwia złotnikom i projektantom biżuterii wysyłanie biżuterii do swoich klientów pocztą (pudełka mogą być wysyłane jako duże listy).
 • 2015

  2015:

  Westpack zakłada w Chinach WFOE (przedsiębiorstwo będące w całości własnością zagraniczną).
 • 2016

  2016:

  Opakowania z serii Frankfurt wchodzą do oferty firmy. Są jeszcze cieńszą wersją pudełek Amsterdam. Podobnie jak w przypadku wielu naszych opakowań, pudełka Frankfurt mają niskie ograniczenia względem minialnego zamówienia z nadrukiem logo, co jest rzadkością w branży.
 • 2017

  2017:

  Duński fundusz kapitałowy Capidea kupuje Westpack. Søren i Morten pozostają w firmie - także jako udziałowcy.
  Westpack uruchamia nową stronę internetową, która okazuje się sporym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej wersji. Zakupy online stają się bardziej intuicyjne, a strategia e-commerce odnosi ogromny sukces.
  Westpack otwiera przedstawicielstwo w Indonezji.
 • Późne lata 2010

  Późne lata 2010:

  Westpack bije kolejne rekordy sprzedaży. Dodatkowy nacisk jest kładzony na CSR - koncepcję biznesu odpowiedzialnego społecznie. Popularna seria opakowań na biżuterię Stockholm zostaje wprowadzona w 2019 roku. W tym samym roku Westpack otrzymuje od Deloitte nagrodę w kategorii „Najlepiej Zarządzanych Firm".
 • 2020

  2020:

  Na początku 2020 roku zostaje otwarty nowy magazyn Westpack. Westpack ma obecnie prawie 17 000 klientów na całym świecie. W naszej duńskiej fabryce co tydzień produkuje się 400 000 opakowań. Uruchomiona zostaje nowa i zaktualizowana witryna internetowa.
 • 2021

  2021: Westpack zdobywa nagrodę e-commerce

  Duńska Izba Handlowa przyznaje firmie Westpack prestiżową nagrodę e-commerce w kategorii „Najlepszy sklep internetowy B2B o obrotach < 200 000 000 DKK”.
  Westpack zdobywa nagrodę e-commerce
 • 2021

  2021: Westpack dokonuje znaczących inwestycji

  Pomimo pandemii Covid-19 Westpack dużo inwestuje w budynki i sprzęt produkcyjny. Międzynarodowy sklep internetowy wprowadza obsługę w czterech nowych językach (łącznie obsługuje 15 języków).
 • 2022

  2022: Westpack zostaje sprzedany szwedzkiemu funduszowi kapitałowemu Adelis

  Adelis Equity Partners (partner wielu dobrze prosperujących skandynawskich firm) staje się większościowym właścicielem Westpack. Kierownictwo i kluczowi pracownicy posiadają znaczne udziały w firmie Westpack. Partnerzy zakładają dalsze inwestowanie w realizację ambitnego planu rozwoju. Westpack ma ponad 23 000 klientów na całym świecie.
 • 2022

  2022: Søren Mogensen opuszcza Westpack

  W związku ze swoimi 50. urodzinami Søren Mogensen decyduje się opuścić Westpack po wieloletniej aktywnej pracy na rzecz rodzinnego biznesu. Tym samym odchodzi ostatni członek rodziny założycielskiej firmy. Idee rodziny Mogensen, ustanowione w 1953 roku, nadal jednak żyją w firmie dzięki czterem podstawowym wartościom Westpack; są to: odpowiedzialność, niezawodność, budowanie społeczności i zmysł biznesowy.
  Søren Mogensen opuszcza Westpack
ZATUJ Z NAMI 0